افت ناگهانی بیت کوین معامله گران بازار رمز ارز ها را شوکه کرده است. به استناد bybt در طی 24 ساعت گذشته حساب بیش از یک میلیون معامله گر لیکوئید شده و ...

 

بررسی بیت کوین (BTCUSDT) در تایم فریم روزانه و مقیاس لگاریتمی و حسابی
حدود ساعت 7:30 صبح امروز شاهد افت 12 درصدی بیت کوین طی در طی تنها یک ساعت بوده و پس از آن روند معاملات بیت کوین کمی بهتر شد. همانطور که در چارت روزانه لگاریتمی (سمت راست) و حسابی (سمت چپ)  BTCUSDT قابل مشاهده است، قیمت افتی تا بالای ابر کومو داشته و شادوی آن تا محدوده کف مینور پیشین نیز نفوذ داشته است. اما چه چیزی سبب واکنش پرقدرت و این کندل پرشتاب شده است؟

(افت ناگهانی بیت کوین معامله گران بازار رمز ارز ها را شوکه کرده است. به استناد bybt در طی 24 ساعت گذشته حساب بیش از یک میلیون معامله گر لیکوئید شده و ... )

نکته نگران کننده ای که در چارت بیت کوین قابل مشاهده است، تشکیل واگرایی بین سقف های قیمتی می باشد که این واگرایی بین قیمت بیت کوین و RSI به خوبی قابل مشاهده است، همچنین می توانیم در چارت حسابی، واگرایی بین سقف ها و حجم معاملات را نیز مشاهده کنیم. در واقع به نظر می رسد بیت کوین هرچه به محدوده 64 هزار تتر(USDT) نزدیک تر می شده، روند صعود قیمت ضعیف تر شده و بازار به حالت اشباع در آمده است، اتفاقی که در اندیکاتور استوکاستیک نیز رخ داده است. با توجه به وضعیت این اندیکاتور ها، قیمت هنوز پتانسیل افت دارد و می توان برای افت بعدی قیمت محدوده 44 هزار تتر را به عنوان حمایت مهم بیت کوین در نظر گرفت.
در عکس پایین تر میتوانیم شاخص ترس و طمع بیت کوین را که توسط سایت alternative.me منتشر می شود، مشاهده کنیم.
با استناد به این شاخص، ما هنوز در وضعیت "طمع شدید" (Extreme Greef) هستیم و همچنان پتانسیل افت بیشتر وجود دارد، این موضوع تایید کننده وضعیت اندیکاتور های ما می باشد بنابراین در وضعیت فعلی درصورت تمایل به باز کردن پوزیشن های لانگ، باید تریگر خود را برای معاملاتی پر ریسک و کوتاه مدت در بالای 60 هزار تتر قرار داده و یا اجازه تثبیت قیمت در محدوده 44 هزار تتر را برای ورودی کم ریسک تر بدهیم.
این گزارش صرفا جنبه تحلیلی دارد و هیچگونه سیگنال خرید و یا فروش نمیباشد. (سلب مسئولیت)


 


1400/01/29 10:32
رایگان
رضا فخرحسینی رضا فخرحسینی
()