بازار امروز در ادامه افت قیمت های روز گذشته روندی منفی را تجربه کرد وشاهد افت شاخص ها و قیمت ها بودیم...

بازار امروز در ادامه افت قیمت های روز گذشته روندی منفی را تجربه کرد وشاهد افت شاخص ها و قیمت ها بودیم. اکثریت بازار قرمزپوش بودند و در برخی گروه ها مانند انبوه سازی و سرمایه گذاری ها شاهد تعداد نمادهای مثبت تری بودیم. به طور کلی تم بازار منفی و قرمز بود و معاملات بسیار کم رمق ، کم هیجان و کم حجم دنبال میشد.

در پایان بازار 73 درصد نمادها منفی و 68 نماد صف خرید و 61 نماد صف فروش بودند.

در معاملات امروز، شاخص کل 13208 واحد معادل 0.64 درصد کاهش یافت و تا سطح دو میلیون و 37 هزار واحدی کاهش یافت. شاخص کل هم وزن هم در جهت شاخص کل حرکت کرد و با 6019 واحد رشد معادل 0.84 درصد تا سطح 713 هزار واحدی افت کرد. سه نماد فملی ، شستا و شپدیس امروز بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل داشتند و سه نماد خگستر، ورنا و وساپا امروز جزو پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار بورس بودند.

ارزش معاملات خرد در بازار امروز پایین تر از روز گذشته و برابر مبلغ 4430 میلیارد تومان بود. بیشترین ارزش معاملات مربوط به سه گروه خودرو، سرمایه گذاری و محصولات شیمیایی بوده است. حقیقی ها امروز مبلغی در حدود 600 میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند. پول خارج شده بیشتر از سه گروه خودرو، فلزات اساسی و بانک بوده است. بیشترین پول وارد شده به نماد وگستر و بیشترین پول خارج شده از نماد وبملت بوده است. علاوه بر این امروز شاهد ورود پول به صندوق های با درآمد ثابت نیز بودیم.

اخبار مهم امروز

رئیس‌جمهور: مسئله برجام و معاهدات و گفتگوها را هیچگاه ترک نکردیم و صحبت هارا عزتمندانه ادامه دادیم. ما پیمان و عهد شکنی کشورهای اروپایی را بارها دیده ایم لذا به این کشورها اعتماد نخواهیم کرد.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه با «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کرد.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه: گفتگوهای مفیدی درتوکیو با نخست وزیر، وزیر‌امور‌خارجه و وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی ژاپن داشتم. آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه، مسائل افغانستان، خليج فارس و اوکراین و لغو تحريم‌ها محور گفتگو با مقامات عالی ژاپن بود. روابط دوستانه دو کشور قدمت دیرینه دارد.

وزیراقتصاد در در نامه به وزرای بهداشت، کار، صمت، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، دادگستری، رئیس سازمان صدا و سیما و فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تاکید براینکه مجوزهای جدید صرفا یک شناسه یکتا است، درخواست کرد احکام مربوط به ماهیت مجوزهای جدید را به ماموران نظارتی آن دستگاه‌ها یادآوری کنند.

وزیر اقتصاد گفت هیچ طرحی مبنی بر افزایش قیمت بنزین در دولت وجود ندارد. آقایان دولت قبل پاسخ دهند چرا تا این اندازه بدهی ایجاد کرده‌اند؟! بیش از نیمی از کل اوراق سال ۱۴۰۱ برای بازپرداخت بدهی دولت قبل پرداخت شده است. سمتی تحت عنوان جانشینی وزیر اقتصاد وجود ندارد.

مجید چگنی، مدیرعامل شرکت ملی گاز: تمدید قرارداد صادرات گاز به عراقدر حال نهایی‌سازی است.|ترکیه هم مایل به تمدید قرارداد خرید گاز از ایران است.

 

 


1402/05/17 14:34
رایگان
زهره جلالی زهره جلالی
(معامله گر سهام)