گویا دیروز شرکت افزایشی در نرخ های فروش خود داشته است. این افزایش برای کاشی دیوار 16% کاشی پرسلان 14% و کاشی کف 21% می باشد. متوسط افزایش قیمت محصولات ...

مجمع کاشی الوند با حضور 88% سهامداران امروز برگزار شد. آقای درخشنده به نمایندگی از تاصیکو به عنوان سهامدار عمده ریاست مجمع را برعهده داشتند.

 شرکت یکی از با افتخارترین صادرکنندگان کاشی در روسیه می باشد. نمایندگی های زیادی نیز در شهرهای مختلف سوریه دارد.

واردات انواع طرح و فروش آن به شرکتهای داخلی از مزیت شرکتهای خارجی می باشد. تفاهم منعقد شده شرکت با دانشکده هنر دانشگاه تهران و تلفیق تجربه شرکت با تجربه اساتید دانشکده موجب ارسال حدود 80 طرح مختلف به شرکت شده است.

طرح ها و نفرات برتر هم انتخاب شده اند و قرار است از طرح های مذکور استفاده گردد.دوره وصول مطالبات شرکت 13% کاهش یافته است. البته به شرطی که از میانگین حسابهای دریافتنی ابتدا و انتهای دوره در محاسبات استفاده گردد.

در صورت استفاده از داده های پایان دوره که در مقایسه شرکتهای موجود در صنعت مناسب و بسیار رایج است شاهد افزایش دوره وصول مطالبات شرکت هستیم. حسابهای دریافتنی شرکت 27 میلیارد تومان ( معادل 40% ) نسبت به سال 96 افزایش یافته است.

همین افزایش باعث شده که جریان نقد عملیاتی شرکت از 22.3 میلیارد تومان به منفی 600 میلیون تومان برسد!! سود هر سهم 150% رشد کرده و از 208 ریال به 534 ریال رسیده است. اما با منفی شدن جریان نقد عملیاتی شرکت عملا این سود فاقد هر نوع کیفیت و نقد شوندگی است!!

شرکت در سال قبل سه نوبت افزایش قیمت داشته است. قیمت مواد اولیه قطعات و ماشین آلات حداقل 70% افزایش یافته است.

گویا دیروز شرکت افزایشی در نرخ های فروش خود داشته است. این افزایش برای کاشی دیوار 16% کاشی پرسلان 14% و کاشی کف 21% می باشد. متوسط افزایش قیمت محصولات 17% می باشد.

روند تولید شرکت براساس ثبت سفارش انجام شده است و شرکت در تلاش است این امر را در سال پیش رو با جدیت بیشتری پیش بگیرد. این تلاش در موجودی پایان دوره شرکت مشهود است.

این موجودی در پایان سال 96 حدود 1.5 میلیون متر مربع بوده است در حالی که در پایان سال 97 این میزان به 900 هزار متر مربع رسیده است.

عملکرد شرکت در بخش صادرات خوب بوده است و صادرات به کشورهای روسیه، عراق، پاکستان، افغانستان،مکزیک، آلمان، کشورهای حوزه خلیج فارس انجام می شود. به جز روسیه، عراق و کره جنوبی صادرات به صورت ریالی و با واسطه انجام می گردد.

در مجمع عنوان شد خرید مواد اولیه به صورت 100% نقد یا 50 تا 60% به صورت پیش پرداخت در حالت خوشبینانه انجام  می شود. بیشتر فروش شرکت به صورت نسیه انجام می شود و این امر در افزایش حسابهای دریافتنی مشهود است.

از طرفی شرکت مجبور به پرداخت بخشی از حسابهای پرداختنی خود شده است. شرکت در مدیریت وجه نقد خود به شدت ضعیف عمل کرده است.

روزنامه اطلاعات همچنان به عنوان روزنامه شرکت انتخاب شد. هیچ پاداشی برای هیئت مدیره در نظر گرفته نشد. حجم سود سهام پرداختنی شرکت به دلیل نپرداختن سود سهامدار عمده بسیار بالا رفته است.

با این وجود بنا به نظر نماینده سهامدار عمده 90% سود هر سهم معادل 480 ریال بین سهامداران تقسیم شد. قرار شد افزایش سرمایه از محل مطالبات در دستور کار شرکت قرار گیرد.


1398/03/12 14:42
مهمان
سالار میرزایی سالار میرزایی
(تحلیلگر بنیادی)