اخبار و شنیده هایی از خودرو ،سنگ آهن،طلا و ...

خبر خودرو
مشاهدات میدانی نشان از کاهش تعداد تقاضا در مراکز معاملات خودروی تهران دارد. البته شیب تند افزایش قیمت خودرو به دلیل جهش نرخ ارز هنوز کاهشی نشده اما تعداد تقاضا کاهش یافته و بخشی از مشتریان در انتظار ثبت نام و دریافت خودرو از کارخانه ها هستند.به نظر می رسد کاهش نرخ ارز و در کنار آن پیش فروش خودرو توسط خودروسازان بالاخره اثر خود را روی بازار خودرو نشان داده و حباب قیمت خودرو به آرامی در حال کوچک شدن است. این در حالی است که از تابستان گذشته  قیمت خودرو به صورت لحظه ای تا بیش از 4 برابر شد.
 

 سیمان
عبدالرضا شیخان دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان  درباره بازار سیمان گفت: 
بدلیل اینکه هزینه‌های تولید سیمان ۶۰ تا ۶۵ درصد افزایش یافته است هم اکنون این قیمت‌ها جوابگوی نیاز کارخانجات  نیست و درصورتی که این روند ادامه یابد بسیاری از کارخانجات سیمان تعطیل می‌شود.دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان افزود: گزارش های بررسی قیمت سیمان آماده شده و ما بزودی باتوجه به افزایش هزینه‌های تولید، قیمت‌های جدیدی را اعلام می‌کنیم.


پتروشیمی
عرضه های امروز در بورس کالا:
تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز شنبه ۱۸ خرداد ماه میزبان عرضه ۲۲ هزار و ۵۷۶ تن مواد شیمیایی، قیر، گوگرد، سلاپس واکس و وکیوم باتوم است.
امروز همچنین ۸ هزار تن شمش بلوم و ۳۰۰ تن شمش روی در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران عرضه می شود.


سنگآهن
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: ذخیره قطعی شناخته شده سنگ آهن کشور سه میلیارد تن است، با توجه به اینکه تنها برای 13 سال سنگ آهن داریم بنابراین افزایش اکتشافات معدنی به شدت ضروری است.


طلا
بنا به گفته رئیس اتحادیه طلای تهران تزریق به موقع ارز و توجه به نیاز متقاضیان باعث شد که بانک مرکزی در هفته گذشته کارنامه موفقی را داشته باشد. به طوری که در هفته مورد اشاره قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار روزانه سه تا چهار هزار تومان و در پایان هفته حدود ۳۳ هزار تومان کاهش یابد. همچنین هر قطعه سکه هم بین ۱۱۵ تا ۱۲۰ هزار تومان کاهش یافت. البته افزایش قیمت جهانی طلا در صورت عدم تداوم کاهش نرخ ارز باعث افزایش قیمت طلا در داخل کشور خواهد شد.


1398/03/18 15:36
مهمان
امین دامچه امین دامچه
(تحلیلگر بنیادی)