باید اشاره کرد که شرکت از بابت حق لیسانس محصولات خود از شرکتهای گلتاش و ساینا.....

پاکسان در اردیبهشت ماه 65 میلیارد تومان فروش داشته است که 51 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل ( 43 میلیارد تومان) است. کل فروش شرکت در سال مالی قبل 530 میلیارد تومان بوده است که حاکی از فروش 44 میلیارد تومانی در  هر ماه است.

40 درصد از کل فروش شرکت مربوط به پودر میباشد و 33 درصد فروش را صابون تشکیل می دهد و مواد شوینده دیگر نیز مابقی فروش را تشکیل میدهند. این شرکت در بخش پودر 10 درصد بازار داخلی و در صابون 35 درصد نیاز بازار را تامین میکند.

باید اشاره شود که پودر حاشیه سود کمتری به نسبت صابون و سایر مواد شوینده دارد. 

حدود 13 درصد از فروش شرکت صادرات میباشد که در 3 ماهه زمستان اندکی کاهشی بوده است که به دلیل مشکلات در امر صادرات بوده است.

نرخ فروش هر تن پودر 5 میلیون تومان بوده است که با افزایش نرخ 25 درصدی که در خردادماه اعمال خواهد شد به 6.25 میلیون تومان در هر تن خواهد رسید.

کلیه محصولات شرکت 25 درصد افزایش نرخ گرفته اند که باعث افزایش فروش شرکت خواهند شد. این افزایش نرخ احتمالا در مهر ماه هم تکرار شود.

باید اشاره کرد که شرکت از بابت حق لیسانس محصولات خود از شرکتهای گلتاش و ساینا به طور میانگین سالانه 4 درصد فروش آنها را دریافت میکند.

افزایش سرمایه 100 درصدی در اسفند ماه باعث اقبال سرمایه گذاران به این سهم شد.

در محموع شرکت از لحاظ بنیادی وضعیت مناسبی دارد. لازم به ذکر است تحلیل بنیادی و جامع این شرکت در حال انجام است و در اسرع وقت روی سایت خواهد آمد.

جداول زیر شرح کاملی از عملکرد شرکت در 1 سال اخیر را نشان میدهد: 

 

 


1398/03/22 09:33
مهمان
مجید مهرعلی مجید مهرعلی
(تحلیلگر)
عنوان ویجت
عنوان ویجت
نام کاربر
بیشتر ...
3
نام کاربر
بیشتر ...
more friends
نام کاربر
بیشتر ...
نام کاربر
بیشتر ...
نام کاربر
بیشتر ...
نام کاربر
بیشتر ...