حباب صندوق طلا به 1 درصد رسیده است که نشان از قدرت پایین خریداران و چشم اندار کاهشی طلا در آینده باشد. ما همچنان با توجه به شرایط ابهام اقتصادی در دنیا و نرخ دلار در کشور خرید صندوق طلا برای پوشش ریسک توصیه می شود. لازم به ذکر است مهم ترین حمایت های صندوق طلا 2950 و 2670 تومان می باشد.....

امروز صندوق طلا با حدود 1 درصد کاهش  به 3090 تومان رسید که دلیل عمده آن کاهش نرخ جهانی اونس به زیر 1500 دلار است. در دو روز گذشته با توجه به امکان برگشت چین و آمریکا به میز مذاکرات اونس طلا به کانال 1400 دلار وارد شد و در حال حاضر 1494 دلار در حال معامله شدن است. اهرم دیگر طلا در کشور که دلار می باشد نیز حدود 50 تومان کاهش داشته است و 11600 تومان معامله میشود.

خبر سیاسی بسیار مهم امروز برکناری جان بولتون از مشاور امنیت ملی ترامپ است که دیشب از سمت خود برکنار شد. بولتون مواضع سرسختی در قبل ایران داشت و برکناری وی میتواند راه بازگشت امریکا به برجام و مذاکرات را هموار کند. در صورت وقوع این مهم باید منتظر کاهش نرخ دلار  باشیم. هرچند از لحاظ بنیادی دلار زیر 11 هزار تومان شاید به صلاح اقتصاد کشور با توجه به کاهش شدید مقدار صادرات نفت نباشد.

همانگونه که در  جداول زیر مشاهده می شود حباب صندوق طلا به 1 درصد رسیده است که نشان  از قدرت پایین خریداران و چشم اندار کاهشی طلا در آینده باشد. ما همچنان با توجه به شرایط ابهام اقتصادی در دنیا و نرخ دلار در کشور خرید صندوق طلا برای پوشش ریسک توصیه می شود. لازم به ذکر است مهم ترین حمایت های صندوق طلا 2950 و 2670 تومان می باشد.  


1398/06/20 14:24
مهمان
مجید مهرعلی مجید مهرعلی
(تحلیلگر)