حمایت مهم طلا همانطور که در نمودار مشخص شده است قیمت 2950 تومان و در مرحله بعد 2650 تومان است که برای صندوق طلا بسیار مهم می باشد.....

امروز صندوق طلا با حدود 1 درصد کاهش  به 3010 تومان رسید که دلیل عمده آن کاهش نرخ جهانی اونس و همچنین کاهش نرخ دلار به 11300 تومان است. در روز جاری قیمت صندوق طلا به زیر قیمت حمایتی بسیار مهم خود رسید که از لحاظ تکنیکالی خطرناک میباشد. خبر مهم در رابطه با نرخ دلار همچنان احتمال کاهش تحریم ها از سوی آمریکا می باشد. که باعث شد دلار به زیر 11500 تومان برسد.

در روز جاری قیمت سکه در بازار نقدی به زیر 4 میلیون تومان رسید که از لحاظ روانی اتفاق مهمی برای بازار می باشد. قیمت سکه رفاه نیز حدود 4 میلیون تومان است که با کاهش نیم درصدی همراه بوده است. در حال حاضر در صندوق طلا فقط یک درصد حباب وجود دارد که در مقایسه با ماه های قبل به شدت کم شده است. نکته مهم دیگر در مورد صندوق طلا کاهش شدید حجم معاملات است که بازهم حاکی از عدم استقبال سهامداران به سرمایه گذاری در طلا دارد. که البته خود یک نشانه است که امکان کاهش بیشتر و شکست حمایت ها با حجم بالا پایین می آید.

حمایت مهم طلا همانطور که در نمودار مشخص شده است قیمت 2950 تومان و در مرحله بعد 2650 تومان است که برای صندوق طلا بسیار مهم می باشد. لازم به ذکر است صندوق طلا 2650 تومان یعنی دلار به 10 هزار تومان رسیده است که کمی بعید می باشد.

 


1398/06/24 14:44
مهمان
مجید مهرعلی مجید مهرعلی
(تحلیلگر)