از لحاظ تکنیکالی کگل در دوکانال صعودی صعودی قرار دارد. در کانال کوچکتر در گیر با .....

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در مردادماه 881 میلیارد تومان فروش داشته است که 78 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل ( 494 میلیارد تومان) است. 

کل فروش شرکت در سال قبل 8950 میلیارد تومان بوده است که حاکی از فروش 745 میلیارد تومانی در هر ماه است. 

شرکت در سال قبل 11.5 میلیون تن گندله فروخته است که حاکی از فروش ماهانه 1 میلیون تن دارد. سال قبل فقط 300 هزار تن گندله صادر شده است و عمده گندله به فولادسازان داخلی فروخته شده است.

در مورد صادرات کنسانتره و گندله هر روز اخبار ضد و نقیضی به بازار مخابره میشود. به دلیل کمبود کتسناتره در کشور وزارت صمت تمایلی به صادرات این محصول ندارد در صورتیکه شرکتهای معدنی با توجه به مزیت صادرات و قیمت بالای سنگ آهن خواستار صادرات این محصولات هستند.

هر تن گندله در این ماه 897 هزار تومان فروخته شده است که بیشترین نرخ در ماه های قبل است.

همانطور که در جداول مشخص است در ماه قبل نرخ گندله صادراتی حدود 40 درصد بیشتر از نرخ داخلی است که نشان میدهد چرا علاقه به صادرات در بین شرکتهای معدنی وجود دارد.

شرکت طرح های توسعه فولادی خوبی دارد که در صورت شروع به کار میتواند سود شرکت را دستخوش تغییر دهد. هر چند کاهش نرخ شمش فولاد خوزستان در بورس کالا می تواند نرخ های کنسانتره و گندله شرکت را کاهش دهد.

در مجموع شرکت شرایط بنیادی خوبی دارد و رشدی هم نداشته است که ریسک خرید سهم را کاهش میدهد. هر چند علاقه ای به خرید سهم در فعالان بازار دیده نمیشود مگر اینکه نرخ دلار رشد شدیدی را انجام دهد که فعلا دور از تصور است. 

سود تحلیی شرکت با نرخ دلار 11 هزار تومان در سال جاری 150 تومان می باشد.

از لحاظ تکنیکالی کگل در دوکانال صعودی صعودی قرار دارد. در کانال کوچکتر در گیر با حمایت کف کانال میباشد در صورتی که این حمایت را بشکند حمایت های آن به ترتیب در محدوده های 650 و 600 تومان میباشد. اما اگر در این نقطه حمایت شود و به داخل کانال بازگردد میتواند تا سقف قبلی محدوده 770 تومان رشد کند.

جداول و نمودارهای زیر عملکرد یک ساله شرکت را بهتر شرح میدهد :

 


1398/06/26 09:08
مهمان
مجید مهرعلی مجید مهرعلی
(تحلیلگر)