از لحاظ تکنیکالی همچنان که نودار زیر نشان میدهد نمودار صندوق طلا خط روند مهمی را به سمت پایین شکسته است و فعلا زیر خط روند در حال معامله است و احتمالا چند روزی در محدوده فعلی در حالت ثابت قرار بگیرد.

امروز صندوق طلا تقریبا بدون هیچ تغییری به نسبت روز قبل همان 3040 تومان در حال معامله است. حجم معاملات همچنان پایین است و هنوز نشانه ای از روند صعودی یا نزولی شدید در نماد دیده نمی شود. نرخ دلار در روز جاری 11400 تومان و اونس جهانی 1497 دلار است که نشان میدهد این دو متغیر مهم نیز تقریبا بدون هیچ تغییری در حال معامله است. در روز جاری قیمت سکه در بازار نقدی حدود 4025 هزار تومان است که به نسبت روز قبل حدود 30 هزار تومان کاهشی است. همه موارد نشان میدهد سرمایه گذاران فعلا علاقه ای به خرید و سرمایه گذاری روی طلا را ندارند و بازار بورس را بهترین محیط برای سرمایه گذاری میدانند.   

نرخ دلار در حالی بدون نوسان در محدوده 11400 تومان معامله می شود که خبر سیاسی مهم همچنان حواشی مربوط به پالایشگاه نفتی عربستان است که باعث کاهش تولید شدید نفت در آینده خواهد شد. بعضی خبرگزاری ها خبری بر دست داشتن ایران در این بمباران داشتند که از سوی وزارت خارجه کشورمان تکذیب شده است.

از لحاظ تکنیکالی همچنان که نودار زیر نشان میدهد نمودار صندوق طلا خط روند مهمی را به سمت پایین شکسته است و فعلا زیر خط روند در حال معامله است و احتمالا چند روزی در محدوده فعلی در حالت ثابت قرار بگیرد. حمایت مهم طلا همانطور که در نمودار مشخص شده است قیمت 2950 تومان و در مرحله بعد 2650 تومان است که برای صندوق طلا بسیار مهم می باشد. لازم به ذکر است صندوق طلا 2650 تومان یعنی دلار به 10 هزار تومان رسیده است که کمی بعید می باشد.

 


1398/06/26 14:01
مهمان
مجید مهرعلی مجید مهرعلی
(تحلیلگر)