اخبار و شنیده هایی از انرژی3، غپینو، کپارس، ولملت، گروه سنگ آهن، گروه سیمان و....

انرژی3
روز سه‌شنبه شش محموله گازوئیل به ارزش 51میلیون و 714 هزار دلار از رینگ بین الملل بورس انرژی صادر شد.همچنین 118 هزار تن بنزین نیز به ارزش 36 میلیون و 297 هزار دلار به مقاصد صادراتی به فروش رسید.

غپینو
غپینو  اعلام کرد از محل تجدید ارزیابی زمین را در دستور کارخود قرار داد و به محض تهیه و تصویب گزارش توجیهی افزایش سرمایه مذکور از طریق سامانه کدال اعلام خواهد شد .

کپارس
کپارس در کنفراس خود اعلام کرده است که با توجه به مالکیت بنیاد مستضعفان به عنوان سهامدار عمده  شرکت هیچ طرحی برای افزاش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ندارد.
 

ولملت
ولملت از قرار داد سه جانبه فی ما بین شرکت واسپاری ملت ، شرکت خودرو سازی مدیران و شرکت ایرانیان صنعت خودرو  خبر داد

گروه سنگ آهن
تولید‌ 6.7 میلیون تن کنسانتره و 5 میلیون تن گندله در پنج ماهه اول سال 98؛

صدرنشینی گل‌گهر در تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن

تولید کنسانتره سنگ آهن در 5 ماهه اول امسال به بیش از 19.7 میلیون تن رسید که شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با تولید 6.7 میلیون تن،‌ بیشترین سهم تولید را در اختیار داشته است، این شرکت همچنین بالاترین سهم در تولید گندله سنگ آهن را نیز در اختیار دارد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، میزان تولید این ماده معدنی در کشور تا پایان مرداد ماه 1398 از 19 میلیون و 752هزار تن فراتر رفت که در این میان، گل‌گهر با رشد تولید 2 درصدی صدر نشین تولید کنسانتره سنگ آهن شد. 
میزان کل تولید 5 ماهه امسال رشد 4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. 
طی این مدت تولید کنسانتره سنگ آهن چادرملو به 4 میلیون و 267 هزار تن و سنگ آهن مرکزی به 2.1 میلیون تن رسید. میزان تولید چادرملو با رشد 15درصدی همراه شد و سنگ آهن مرکزی کاهش 7درصدی را تجربه کرد.
از سوی دیگر تولید گندله آهن نیز در مدت مورد بررسی از 17.6 میلیون تن عبور کرد. در این بخش نیز گل‌گهر پیشتاز بود و اندکی بیش از 5 میلیون تن گندله تولید کرده‌است. 
شرکت فولاد مبارکه با تولید بیش از 3 میلیون تن، فولاد خوزستان با تولید 2 میلیون و 696 هزار تن، میدکو با تولید 2 میلیون و 410 هزار تن و چادرملو با 1.7 میلیون تن به ترتیب بیشترین سهم در تولید این ماده معدنی را داشته‌اند. 

گروه سیمان
صادرات سیمان به چین و بنگلادش افزایش یافت
یک مقام مسئول در صنعت سیمان از افزایش صادرات سیمان به چین و بنگلادش طی ۵ ماهه اول امسال خبر داد و گفت: در حال حاضر یکی دو کارخانه سیمان، محصولشان را زیر قیمت مصوب عرضه می‌کنند.
علی‌محمد بُد در مورد بازگشت پول حاصل از صادرات نیز گفت: در حال حاضر مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و ارز حاصل از صادرات به کشور برمی‌گردد.