امروز منفی ها ادامه داشت، اما در دقایق پایانی شاهد رنج های مثبت بودیم، پس از آن یک خبر مهم توسط ...

گزارش 21 مرداد 1399

در پی اتفاقات دیروز، تایید و تکذیب های پیاپی امروز بازار کار خود را منفی آغاز کرد. گروه پالایشی با صف فروش سنگینی همراه شدند و مابقی بازار نیز قرمز بودند. به اواخر بازار که نزدیک شدیم، رنج های مثبت سنگینی در اکثر سهم های بازار مشاهده کردیم، فخوز به مثبت یک درصد رسید و خبهمن با صف خرید سنگینی همراه شد. وپارس هم از گروه بانکی به صف خرید رسید اما مابقی گروه در منفی به کار خود پایان دادند. بعد از بازار آقای دکتر دژپسند اعلام کردند که صندوق های etf در همان شهریور ماه عرضه میشوند و به این شایعات پایان دادند. بنظر میرسد بعد از دو روز اصلاح سنگین بازار فردا متعادل تر دنبال شود. اما اخباری مبنی بر توافق بین ایران و آمریکا شنیده میشود که ممکن است فردا بازار را تحت شعاع خود قرار دهد.

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب گفت: این مجتمع به عنوان بزرگ ترین شرکت فولادی بخش خصوصی کشور با ظرفیت ذوب ۶۰۰ هزار تن در سال و ظرفیت نورد بیش از ۲ میلیون تن در سال با اصلاح ساختار مالی برنامه ریزی های لازم برای ورود به بورس را آغاز کرده است.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از برنامه ریزی برای افزایش سرمایه صندوق های وابسته به وزارت صنعت و برخی تغییرات قوانین و مقررات آنها در سال جاری و سال آینده خبر داد.
خپویش: صدور مجوز افزایش سرمایه 224%  از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها
البرز: صدور مجوز افزایش سرمایه 261%  بیمه البرز از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ ها
بیژن زنگنه، وزیرنفت: با ارائه پالایشگاه‌ها دربورس مخالف نیستیم بلکه موافقیم اختلاف بین وزارت نفت با وزارت اقتصاد دراین‌باره را عده‌ای بیکار بال و پر می‌دهند
این پروژه بخشی از پروژه بزرگ جایگزینی برق واحدهای قدیمی شرکت از STG به GTG با برق پشتیبان شهری است که با بهره‌برداری کامل، علاوه بر دستاوردهای زیست محیطی، کاهش ۸.۵ درصدی مصرف انرژی پالایشگاه نفت تهران را به همراه خواهد داشت.
ناظر مجلس در شورای عالی بورس از توقف عرضه سهام شرکت‌های نفتی به صورت بلوکی خبر داد و گفت که دولت موظف است سهام خود را در شرکت‌های پالایشی به صورت صندوق پذیره نویسی کنند. وی افزود: در راستای این پیگیری‌ها دولت موظف است سهام خود در شرکت‌های پالایشی را به صورت صندوق پذیره نویسی کنند لذا عرضه بلوکی متوقف شود و تشکیل و ثبت صندوق‌ها در دستور کار وزارت نفت قرار می‌گیرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با ایجاد زیرساخت عرضه سهام به صورت صندوقی انجام شود.

شاخص کل بورس تهران امروز هم در اثر غلبه عرضه بر تقاضا، 65،261 واحد معادل 3.16- درصد افت داشت و به 1میلیون 999 هزار 853 واحد رسید.
شاخص کل هم وزن با افت 10،412 واحدی برابر با 1.98- درصد تا 514 هزار و 417 واحد کاهش یافت.
شاخص فرابورس نیز با افت 522 واحدی برابر با 2.47- درصد به 20 هزار و 655 واحد رسید.
سه نماد فارس , فملی ، فولاد امروز به ترتیب با 6480- ,4145- ,3686- واحد بیشترین تاثیر را در افت امروز شاخص برجای گذاشتند.
موثر ترین گروه‌ های صنایع امروز محصولات شیمیایی و فلزات اساسی بودند.
تعداد کل معاملات امروز حدود 43 درصد کاهش یافت و به تعداد 1 میلیون و 604 هزار واحد رسید.
 حجم کل معاملات با بیش از 35 درصد کاهش نسبت به روز گذشته به مقدار 9 میلیارد و 323 میلیون سهم رسید.
ارزش کل معاملات امروز نیز با بیش از  31 درصد کاهش مقداری بالغ بر 198 هزارمیلیاردريال بود تا درنهایت ارزش کل بازار بورس وفرابورس ، امروز به 88،272 هزارمیلیاردريال برسد.
 


1399/05/21 17:15
مهمان
ایمان یوسفی ایمان یوسفی
(تحلیلگر )