طی این روزها خبر های زیادی مبنی بر حمایت از بازار سهام به گوش میرسد، اما در واقع هیچ پولی به بازار تزریق نمیشود و ...

گزارش 23 شهریور 1399

امروز گروه بانک با تقاضای خوبی همراه شد، به مانند روز قبل وبملت و وبصادر را خوب خریدند هرچند که صف این سهم ها عرضه شد و وبملت به صف فروش فردا هم رسید، اما در پایان بازار این سهم ها و سایر سهم ها مثل فولاد و فخوز با تقاضای خوبی همراه شدند و به محدوده مثبت رسیدند. امروز خروجی جلسه غیرعلنی مجلس که توسط آقای قالیباف قرائت شد، شامل همان حرف های تکراری روز های گذشته بود و نکته جدیدی به چشم نمیخورد. لذا بنده نظرم بر این است که بازار در برخی از گروه ها مانند فلزی، پتروشیمی و بانکی در حال کف سازی میباشد و این گروه کف های خود را ساخته اند و به تعادل نسبی رسیدند. طی روز ها و هفته های آینده نیز میتوانیم برای سایر گروه ها هم این انتظار را داشته باشیم که به تعادل برسند. افزایش سرمایه پالایشی ها و حذف ارز دارویی ها میتواند گزینه هایی بشد که این گروه ها رو هم به تعادل برساند. 

تصمیم شورای عالی بورس شامل فروش اوراق اختیار فروش تبعی، فعال کردن بازار گردان‌ها و اسناد خزانه، باعث اعتماد سازی سهامداران شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در دومین جلسه ستاد بودجه ۱۴۰۰ : در بودجه سال آینده، تعرفه‌های مالیاتی بخش تولید ۴ تا ۵درصد کاهش خواهد یافت.
مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت گفت: ۱۵۲ هزار دستگاه خودرو در ۶ ماهه دوم سال به صورت فروش فوق العاده توسط شرکتهای ایران خودرو و سایپا عرضه می‌شود.
دیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در روزهای گذشته در راستای تاکیدات خداداد غریب‌پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو و با هدف حمایت از سهامداران خرد 500 میلیارد تومان برای حمایت از سهام مس در بورس اختصاص داد.
مدیرعامل بورس تهران گفت: سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بازار سرمایه اثر تورمی ندارد.
طراحی و تولید ورق‌های فولادی گرم به ضخامت‌های ۱۲ و ۱۴ میلی‌متر برای اولین بار در ایران
سعید رسولی گفت: مقرر شد تا ورق فولاد از طریق بورس به کارخانجات تولیدی اعطا شود که با رایزنی دو وزارتخانه مرتبط، به صورت سهمیه خاص واگذار می‌شود
رئیس اتحادیه عمده‌فروشان مواد شوینده با اشاره به اینکه اگر قیمت دلار افزایش یافته، گرانی مواد شوینده طبیعی است، گفت: در افزایش قیمت خودرو رقم زیادی جابه‌جا می‌شود، حال که نوبت به تولیدکنندگان کوچک شوینده می‌رسد، دم از گرانی می‌زنند.
امروز و تا این لحظه برنامه ای برای بازگشایی نمادهای پالایشی ، شستا و خودرو نداریم.

شاخص کل بورس تهران امروز با 5،568 واحد افت معادل 0.35- درصد به 1میلیون 578 هزار 185 واحد رسید.

شاخص کل هم وزن با 3،382 واحد کاهش برابر با 0.79- درصد به 423 هزار و 153 واحد رسید.

شاخص فرابورس اما با رشد 13 واحدی برابر 0.08 درصد تا 16 هزار و 782 واحد افزایش پیدا کرد.

سه نماد کگل، فولاد، فارس امروز به ترتیب با 1992 ,1662 ,1331 واحد بیشترین تاثیر را در عملکرد امروز شاخص برجای گذاشتند.

برترین گروه‌ های صنعتی امروز محصولات شیمیایی و فلزات اساسی بودند.

تعداد کل معاملات امروز 7 درصد نسبت به روز گذشته کاهش یافت و به 1 میلیون و 514 هزار واحد رسید.

حجم کل معاملات اما با 26 درصد افزایش نسبت به دیروز به 10 میلیارد و 779 میلیون سهم رسید.

ارزش کل معاملات امروز نیز با  9 درصد افزایش به مقداری بالغ بر  133 هزار میلیارد ريال رسید تا درنهایت ارزش کل بازار بورس و فرابورس، امروز به 70،109 هزار میلیارد ريال برسد.

 

 

 


1399/06/23 16:06
مهمان
ایمان یوسفی ایمان یوسفی
(تحلیلگر )