امروز شاهد تحرکات مثبت در بازار بودیم، برخلاف بقیه روزها روند بازار از مثبت به منفی نرفت و تقاضا خوبی در سهم ها شکل گرفته بود که ...

گزارش 24 شهریور

امروز در ادامه کف سازی در برخی از گروه ها، تحرکات مثبتی نیز در گروهای دارویی، قندی و سهم های کوچک به چشم میخورد. میتوانیم امیدوار باشیم با توجه به این شرایط طی 2 هفته آینده کلیت بازار کف سازی کنند و به تعادل برسند. اصلاح نیاز به زمان دارد و نباید تعصبی نسبت به آن برخورد کرد. در هر صورت نکته مثبتی که امروز در بازار بود مثبت شدن برخی از سهم ها در نیمه دوم بود که باید آن را به فال نیک گرفت. هرچند عرضه های سنگینی در بازار به چشم میخورد اما شرایط کلی در سهم های بزرگ به مانند هفته گذشته نبود و همین امر میتواند به روند صعودی کمک کند.

ممنوعیت صادرات محصولات شوینده و بهداشتی رفع شد.گمرک ایران اعلام کرد؛ ممنوعیت صادرات محصولات شوینده، صابون و آب ژاول تا پایان آذرماه طبق تعرفه‌ها برداشته شده است. بر همین اساس صادرکنندگان می توانند نسبت به صادرات محصولات بهداشتی، صابون و آب ژاول تا پایان آذرماه اقدام کنند.
علی عبدالهی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد اعلام کرد: با اقدامات انجام شده، تا پایان سال چند ماژول از هسته معاملات بومی در کشور رونمایی می‌شود
گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای امسال تا روز بیستم شهریورماه موفق به تولید بیش از ۲۲۰ هزار دستگاه خودرو شده که حکایت از افزایش ۴۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
صندوق سرمایه گذاری مشترک ۳۰ هزار میلیارد تومانی شرکت های بزرگ صنایع معدنی راه اندازی میشود.
شرکت خدمات تجهیزات سنگین هسکو (متعلق به شرکت هپکو) در نامه‌ای خطاب به رئیس خانه معدن ایران، آمادگی خود را در تولید جک‌های هیدرولیکی بیل معدنی با کیفیت قابل عرضه در بازارهای معتبر دنیا، اعلام کرد.
رئیس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران اعلام کرد که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هنوز با افزایش قیمت محصولات شوینده و بهداشتی موافقت نکرده و میزان افزایش قیمت در آینده هم بستگی به توافق تولیدکنندگان با سازمان حمایت دارد.
مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس گفت: سه الی چهار طرح پتروشیمی مهم و بزرگ امسال به بهره‌برداری خواهند رسید و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها قرار است طی سال جاری سه شرکت دیگر هلدینگ خلیج فارس وارد بازار سرمایه شوند.
 

شاخص کل بورس تهران در یک روز امیدوار کننده با 29،300 واحد رشد معادل 1.86 درصد به 1میلیون 607 هزار 490 واحد رسید.

شاخص کل هم وزن اما باز هم نزولی بود و با 259 واحد کاهش برابر با 0.06- درصد به 422 هزار و 888 واحد رسید.

شاخص فرابورس نیز با رشد 230 واحدی برابر 1.37 درصد تا 17 هزار و 14 واحد افزایش پیدا کرد.

سه نماد فارس، فولاد، فملی امروز به ترتیب با 4860 ,4514 ,3650 واحد بیشترین تاثیر را در عملکرد امروز شاخص برجای گذاشتند.

برترین گروه‌ های صنعتی امروز نیز محصولات شیمیایی و فلزات اساسی بودند.

تعداد کل معاملات امروز 22 درصد نسبت به روز گذشته افزایش یافت و به 1 میلیون و 850 هزار واحد رسید.

حجم کل معاملات اما با 12 درصد کاهش نسبت به دیروز به 9 میلیارد و 544 میلیون سهم رسید.

ارزش کل معاملات امروز نیز با  2 درصد افزایش به مقداری بالغ بر  136 هزار میلیارد ريال رسید تا درنهایت ارزش کل بازار بورس و فرابورس، امروز به 71،370 هزار میلیارد ريال برسد.


1399/06/24 15:56
مهمان
ایمان یوسفی ایمان یوسفی
(تحلیلگر )