در بازار امروز شاهد افزایش تقاضا در گروه های بانکی، فلزی و پتروشیمی بودیم و این تقاضا ادامه داشت، به طوری که حتی بازگشایی خودرو و خساپا هم ...

گزارش 25 شهریور 1399

در بازار امروز شاهد افزایش تقاضا در گروه های بانکی، فلزی و پتروشیمی بودیم و این تقاضا ادامه داشت، به طوری که حتی بازگشایی خودرو و خساپا هم تاثیر چندانی بر بازار نداشت و روند تقاضا حفظ شد. خروج پول از صندوق های درآمد ثابت خبر خوبی بود که نشان میدهد افراد نسبت به بازار امیدوار شده اند و بر این باور هستد که بازار مجددا در مسیر رشد قرار خواهد گرفت. با توجه به اینکه فردا آخرین مهلت خرید پالایش یکم میباشد بنظر میرسد که دولت موفق شد کار خود را آن طور که دوست داشت انجام دهد و بازار را به روند مثبت برگرداند.

احمد فاضلی، معاون مالی بانک صادرات ایران از عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه‌ گذاری گروه مالی سپهر صادرات از روز یکشنبه هفته آینده خبر داد.
معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به پیشنهاد و طرح فروش اوراق سلف نفتی گفت: باوجود طولانی شدن فرآیند بررسی این طرح و نیز لزوم ایجاد هماهنگی با سایر قوا، طرح مذکور از دستور کار دولت خارج نشده است و دولت همچنان بر اجرای آن اصرار دارد و پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.
در جریان نشست هم‌اندیشی ایمیدرو و شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی، بیش از هشت محور برای تقویت بازار سرمایه در نظر گرفته شد. یکی از این راهکارها تشکیل صندوق بازار گردان مشترک بود که حمیدرضا عظیمیان (مدیر عامل فولاد) در جلسه پیشنهاد داد تا هر شرکت یک صندوق بازار گردان مستقل تشکیل دهد و این صندوق‌ها زیر نظر کمیته راهبردی ایمیدرو قرار داشته باشند که این پیشنهاد مورد موافقت حاضرین در جلسه قرار گرفت.
افشای اطلاعات بااهمیت گروه الف) شرکت ایران دارو - دریافت مجوز تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات یا ارائه خدمات
افشای اطلاعات بااهمیت گروه ب) شرکت سرمایه گذاری غدیر - سایر اطلاعات بااهمیت - مصویه هیئت مدیره در خصوص برنامه خرید

شاخص کل بورس تهران امروز با 57،414 واحد رشد معادل 3.57 درصد به 1میلیون 664 هزار 943 واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز امروز هم جهت با شاخص کل بود و با 5،328 واحد افزایش برابر با 1.26 درصد به 428 هزار و 218 واحد رسید.

شاخص فرابورس با رشد 437 واحدی برابر 2.57 درصد تا 17 هزار و 451 واحد افزایش پیدا کرد.

سه نماد تاپیکو، فارس، فولاد امروز به ترتیب با 6737 ,5433 ,5182 واحد بیشترین تاثیر را در رشد امروز شاخص برجای گذاشتند.

برترین گروه‌ های صنعتی امروز نیز محصولات شیمیایی و فلزات اساسی بودند.

تعداد کل معاملات امروز حدودا 1 درصد نسبت به روز گذشته افزایش یافت و به 1 میلیون و 882 هزار واحد رسید.

حجم کل معاملات با 24 درصد افزایش نسبت به دیروز به 11 میلیارد و 842 میلیون سهم رسید.

ارزش کل معاملات امروز نیز با  37 درصد افزایش به مقداری بالغ بر  187 هزار میلیارد ريال رسید تا درنهایت ارزش کل بازار بورس و فرابورس، امروز به 73،837 هزار میلیارد ريال برسد.


1399/06/25 16:07
مهمان
ایمان یوسفی ایمان یوسفی
(تحلیلگر )